Březen 2008

Krásnej díl :)

23. března 2008 v 22:30 | San |  ANKETY
Díl 19x03 Plán "Teď hned"
Odvysílán 23.3. v 21,15 na TV prima.
Musím se Vám nejdříve veřejně omluvit, že jsem teď týden trochu stagnovala a neměli jste žádný info o Chirurzích, ale určo jste pohledali jinde a něco jste našli B-)..i když chápu, že Vám to určitě chybělo:D:D:D.
Mám teda hodně černé svědomí, ale blog mě dost zlobí a smazal shrnutí z minulého týdne (možná jsem ho nějakým nešikovným nedopatřením smazala já:( ). A jelikož mě teď hodně tlačí čas, už jsem se nedokopala k tomu, sepsat to znovu. Navíc už by to bylo takové slepované a ne spontánní myšlenky... prostě by to nebylo ono :-/.
Tak a už k samotnému dílu... tenhle díl byl takovej krásnej a milej:)...Asi tak bych ho popsala. Líbilo se mi v něm všechno až na amputaci nohy (říká se jí diabetická noha B-)) a pak na záhadnou chorobu, kdy se ze svalů stává kost. Mazec...
Hlavně mě tento díl po delší době donutil se zamyslet nad určitými situacemi, které v životě pronásledují i mě (nás?)...
Tak třeba plány...já jsem jedna z těch, co všechno plánuje dopředu...a když se najednou stane něco s čím jsem nepočítala, tak mě to strašně vykolejí. Takže tento díl mně připomněl to, že někdy to, co nečekáme, může být lepší, než to s čím počítáme.
Ačkoliv platí to i naopak...takže co je vlastně lepší? Plánovat či neplánovat? (Takové psychologické okénko:D)..
Jak se bude vyvíjet vztah Izzie a Georga mě teď docela hodně zajímá. Myslím, že tato situace je také jedna z těch, které se často dějí (bohužel?!) v běžných životech každého z nás (či okolo nás). Alespoň čím jsem starší, tak nevěra už je pojem, který nabývá na významu. Ačkoliv nevím, jak se dívat na něveru při opilosti...tedy nevím, jak to bere Izzie a jak to bere George.
Průser je, když jeden miluje...a ještě větší průser je, když jeden je ženatý...a největší průser je, když se milují navzájem, ale ženatý je s někým jiným...:D
Moje dnešní úvahy asi moc nepatří na tento blog...ale je to život a chirurgové taky žijí jen obyčený život:)

Meredith žije...jede se dál B-)

15. března 2008 v 9:21 | San + TV program |  Televizní program
TV prima
16.3. NEDĚLE 21,15 Chirurgové 18x03 "Jizvy a suvenýry"
STV1
Chirurgové zde už dovysílaní.

Zázraky se stávají...alespoň v seriálech!

9. března 2008 v 22:44 | San |  Ankety k dílům
Díl 17x03 Zázrak
Odvysílaný 9.3. v 21, 15 na TV prima
Jak jsem už minule podotkla, název dílu nám prozradil skoro vše dopředu....vlastně vše:)...
a jak říká i název tohoto článku, zázraky se stávají a taky se stal:). Ačkoliv mám dojem, že opravdu jen ve filmech nebo seriálech. (Nebo se Vám někomu stal "zázrak" B-)?)
Ale ať se vrátím k samotnému dílu, téměř vše se samozřejmě točilo okolo záchrany Meredith, která trvala dlouho i na televizní obrazovce;) (Až jsem si říkala, bože, co tam pořád dělá?!)...(A dokonce mě napadla otázka, zda by takovou snahu měli lékaři i v případě, že by nešlo o člověka jim blízkého?!...myslím ve skutečnosti, mám takový nepříjemný pocit, že nee).
Ale hlavní je, že Meredith byla zachráněna. I když jí šlo především o to, aby si uvědomila, že se vrátit chce. Byly jsme svědkem situace, kdy byla Meredith tak nějak mezi životem a smrtí a setkávala se s lidmi, které v nemocnici kdy umřely (a nebo se svým bývalým psem:) .
I my jsme tyto osoby měli možnost v minulých dílech vidět. Byl mezi nimi v první řadě Denny, muž likvidující bombu ve velmi akčním díle B-) a další. A dokonce skoro na závěru díle se v místě "mezi nebem a zemí" objevila Meredithina matka, která opravdu umřela.
Od ní konečně Meredith uslyšela slova, která potřebovala, aby si uvědomila, že není obyčejná a že na světě musí jít kupředu. A zázrak byl na světě:).
Po tom, co se Meredith probrala uviděla první Cristinu, která dokonce plakala (ano, čtete dobře, Cristina plakala:D) a první, co "vpálila" Meredith do obličeje, bylo, že se bude vdávat. Cristina se prostě nezapře:).
Takže neoficiální napínavý trojdíl je za námi a co nás bude čekat dále? Kromě sexuálního půstu Marka či hádek mezi Izzie, Georgem a Ifigénií ...teda Callie:)...jste zvědaví? (smajl dne:)

Už se nemůžete dočkat?

8. března 2008 v 10:48 | San + TV program |  Televizní program
TV prima
9.3. NEDĚLE 21,15 Chirurgové 17x03 "Zázrak"
Myslím, že název dílu mluví za vše B-)
STV1
10.3. PONDĚLÍ 21,45 Chirurgové 25x02

Seznamte se a nechte se inspirovat B-)

5. března 2008 v 19:49 | San + net |  Postavy a herci
Začněme nejdřív s tím seznamováním (tady se ještě nemusíte nechávat inspirovat). Objevila jsem totiž fotečku T.R.Knighta, na které je spolu se svým přítelem. Kdypak bude asi svatba?!...Když se to vezme kolem a kolem, on jediný snad není z GA pod čepcem ;).
Tak a na těchto fotečkách se můžete nechat pro letošní sezónu inspirovat slunečními brýlemi, kterých má Katherine Heighl asi celou sbírku (ale to je asi povinné vybavení všech "celebrit" :D viz Eric Dane).
No a na závěr se zenamte s novými smajlíky, který se z ničeho nic objevily na blogu . Pro dnešek zatím tři, další může očekávat příště:))) (nechci nikoho urazit, ale teda mohly být trošku roztomilejší, co myslíte?...A to jsem ještě vybrala na začátek ty nejhezčí:D).

Nenechali jste si ujít?

2. března 2008 v 22:47 | San |  Ankety k dílům
Díl 16x03 "Topení na souši"
Odvysílaný 2.3. v 21,15 na TV prima.

Nevydržela jsem a svoje dojmy píšu hned...takže možná je to trošku zmatený, ale muselo to jít ze mě ven :D!

Tak doufám, že jste si nenechali ujít tento díl, stejně jako já (tentokrát jsem to vydržela a koukala jsem s očima na šťopkách) a budete stejně tak koukat i na další díl, protože ten odhalí asi to, na co všichni čekáme B-)...Teda myslela jsem, že to bude už v tomto díle a nechtěla jsem věřit, že už je vážně konec (to nám přece nemůžou udělat!!!) v tom nejdůležitějším okamžiku, ale bohužel konec byl a nám nezbývá nic jiného než si počkat do dašlího týdne (nebo se to stáhnout, že?:D)
...ale to by už nemělo takové kouzlo očekávání.

Abych všechny zavedla do děje, díl byl pokračováním minulé části, kterou jste skvěle v komentářích vylíčili (takhle bych to nepopsala ani já) (že bych to nechávala na Vás? :) !

Tento díl byl vyvážen dobrými konci, ale i těmi špatnými a taky nedořešenými.... narozdíl od děsivého pohledu na katastrofu, která se přihodila v minule.
Tentokrát se už hledali ranění, pohřešovaní a bohužel i mrtví (a taky ti, co spadli do vody...)

Hodně těžce jsem nesla to, když lidé v nemocnici najednou zjišťují, že lidi, které milovali jsou najednou mrtví.
Toto jsou okamžiky, pro které bych nemohla být doktorka (teda spolu s dalšími momenty odehrávající se v životě lékaře:).
Ale myslím, že i takový drsňák jako je Alex, to nesl těžce.

Naopak Izzie ukázala co v ní je a zachránila s vrtačkou v ruce zachránit jednomu člověku život. Tím si opět vysloužila vrácení do role chirurga, který operuje a ne jen nepřihlíží.

No a Meredith, která ještě neví novinu, že se Cristina a Burke mají brát, se ocitla pod hladinou. A podle toho, jak byla bílá a jakou měla teplotu, tam byla asi pěkně dlouho, než ji Derek vylovil (ale teda dobrej, že ji našel, co?...to se někdy nepodaří ani potápěčům, aby našli utonulého;). Každopádně nevím, koho mi v té chvíli bylo líto víc..Meredith nebo Dereka?...Asi Dereka, byl chudáček úplně mimo:(((.
Bohužel s Meredith to vypadá hodně zle a rovná čára, která byla vidět na konci samotného dílu, nepředvídá nic dobrého...

Prý se bude na co těšit B-)

1. března 2008 v 9:43 | San + TV program |  Televizní program
TV prima
2.3. NEDĚLE 21,15 Chirurgové 16x03 "Topení na souši" (Drowning on Dry Land)

Jedná se o pokračování minulého dílu.....

STV 1
3.3. PONDĚLÍ 21,45 Chirurgové 24x02