Červen 2007

Novinky a omluva....

29. června 2007 v 9:33 | San |  Home
Tak určo jste si všimli, že na blogu něco přibylo B-) A to v menu nová kolonka zpráva autorovi.....takže přímo osobně mně (nikdo nic neuvidí ;). Sem mi můžete psát samý pěkný věci, co si myslíte o blogu :))), ale samozřejmě se poperu i s kritikou. Budu ráda i za Vaše nápady či tipy, co přidat, co vylepšit. Takže nebojte se a pište....
Taky v galerii přibyla další složka s fotečkama a to foto z dílů, kde se budu snažit umisťovat nějaký fotečky z dílů, které poběží nebo běžely...(aspoň ty, co mě nějak zaujaly:)..
A teď jedna trochu nemilá zpráva, čehož jste si taky možná všimli (aspoň pravidelní návštěvnící blogu), že teď moc často neaktulizuju....bohužel jsem teď trávila pár dní na brigádě od nevidím do nevidím a jaksi už nebyla síla a taky se teď šptím na zkoušku, takže to chvilku budete muset oželet bez "spešl novinek", ale nebojte, pak Vás tím zasypu :))).
Jinak v článku předtím jste mohli zaregistrovat, že GA na primě o prázdninách bude, takže nikam nejezděte :D.
A le do komentáříků můžete napísat, kam se chystáte na prázdniny, či na dovolený....ať se můžu inspirovat:). A malá anketka na závěr....

Chirurgové o prázdninách

29. června 2007 v 9:17 | San + TV program |  Televizní program
TV prima
1.7. NEDĚLE 22,10 Chirurgové 4x03 "Kdo jsem"

STV1
Přes prázdniny Klliniku Grace nevysílají....(anebo jsem ji prostě nenašla)
Jak se Vám líbilo fantazírování?

25. června 2007 v 8:58 | San + net |  Ankety k dílům
Díl 3x03 "Všechno, co potřebuješ, je fantazie"
Odvysílán 24.6. ve 22,10 na TV prima.

Připomenutí:
Derek s Finnem soupeří o Meredith, Mark se zase uchází o Addison. Do nemocnice je přijata holčička se sníženým prahem bolesti, která tuto vadu vnímá jako svou superschopnost. Jenže má vnitřní krvácení...
Za Izzie se postaví Baileyová a všichni se jí snaží pomoci, aby se Izzie mohla do nemocnice vrátit. Izzie však zatím není schopná překročit práh nemocnice...
Georgemu se podaří dostat Callie z Meredithina domu. Callie, z domova od Adele vyhozený Richard a lovící Mark se ubytují ve stejném hotelu.
Burke dostává zvláštní dovolenou a Cristina mu svým svérázným způsobem pomáhá s rehabilitací...

Já a tento díl:
V tomto díle se mi líbilo asi všechno stejně :)...snad scéna, kde Cristina donese kuřata,
aby Burka donutila něco dělat a hlavně mu vrátit cit do ruky byl prostě fenomenální :D.

Co mi začiná ale pomalu lézt krkem, je to soupeření o Meredith. Já být na místě těch dvou, tak na to házím bobek, takhle se přece nedá rozhodovat...Co mají asi dělat, dívat se, jak jeden s ní randí a ještě ho podporovat...jedině to předhánění je vtipný, samotný ten princip je už moc.

Kdo mě překvapil byl George, který dost rázně chtěl vypudit Callie z domu...je sice pravda, že to asi přeháněla, ale když jí nic neřekl, nemyslela si, že něco dělá špatně. Mezi těma ta láska asi moc nehoří...jsem zvědavá, jak dlouho jim to ještě "vydrží" ten pseudovztah spíš ze strany Callie.

A kdo mě překvapil spíš mile byl Alex, to je dobrý, že u těch padouchů:), jak udělají jednou něco milýho, tak jsme z toho hned na větvi a když udělá někdo, kdo je přívětivej vždycky něco zlýho, tak je to hned katastrofa ....aspoň já to tak sleduju:).

Jinak Izzie měla teda výdrž....že ji nebolely nohy:)))

To je asi vše, co bych k tomuto dílu dodala, ale ráda si přečtu Vaše postřehy:).

Téma, provádějící díl bych podle názvu tipla na fantazii, ale zase v díle jsem toho nějak moc o fantaziích nepostřehlam teda až na Meredithin sen :) A jestli i malá superhrdinka si pohrávala s fantazií....?

SPECIÁLNÍ anketa B-)

23. června 2007 v 15:40 | San |  ANKETY
Říkala jsem si, že vymyslím anketu na trošku jiné téma než přímo Grey´s Anatomy a napadlo mě, že by mě zajímalo, zda koukáte i na jiné seriály naž právě na Chirurgy. Já se přiznám, že jsem se stala obětí seriálové vlny a oblíbila jsem si nejméně 4 seriály, které musím sledovat. Jak je to u Vás?....

V anketě jsou vypsané seriály, které běžely nebo běží na českých televizích, ale do komentářů klidně piště i své jiné oblíbené seriály, jak naše, na které jiné přijdete, tak na zahraniční.

Takže do ankety hlasujte pro svůj druhý nejoblíbenější seriál (či první, pokud to není GA:) a pokud jich máte více oblíbených, tak ty písněte do komentářů. Nejlépe 1. místo : ..... 2.místo: ..... 3. místo....
Snad všichni pochopili a jsem zvědavá, jaký seriál Vás zaujal jako další nejvíc.

Další díl na spadnutí....

21. června 2007 v 9:11 | San |  Televizní program
TV prima
24.6. NEDĚLE 22,10 Chirurgové 3x03 "Všechno, co potřebuješ, je fantazie"

STV1
28.6. ČTVRTEK 21,35 Klinika Grace 27x02 "Ztrácím svou víru"
Upozornění: Jedná se o poslední díl druhé série, takže kdo neviděl, má tu ještě možnost:) a kdo si chce ještě poplakat, tak může skuknout ještě jednou ;)

"Jsem strom" za námi...

18. června 2007 v 8:49 | San |  Ankety k dílům
Díl 2x03 "Jsem strom"
Odvysílán 17.6. ve 22,10 na TV prima.

Shrnuto, podtrženo.....dobrej díl B-)
I když se mi nezdál tento díl nejakčnější, myslím, že se v něm i tak pořád něco dělo...a to od začátku do konce.
Ale předtím než se vrhnu do jednotlivých situací a začnu je probírat:), tak se musím přiznat, že název tohoto dílu "Jsem strom" jsem nějak nepobrala...doufám, že někdo z Vás ho pochopil a vysvětlí,
protože jedině, jak jsem si to byla schopná vysvětlit, bylo tím hodně nepříjemným až nechutným zraněním, když z toho chlapce čouhal strom.

No ale, abych připomenula, co se událo...začnu asi od okamžiků, které se mi vryly nejvíc do paměti, a které okamžiky byly vážně vtipný (for me:).
Určitě začnu Izzie a její muffinománií, což je velice zajímavý způsob, jak si léčit smutek a depky....co mi teda pak hlavně líbilo, jak muffiny jedli všichni a všude:)
Další nezapomenutelný okamžik byla Cristina, která se snažila Burka trošku "rozveselit" a v tom okamžiku přišli Prestonovi rodiče. Myslím, že takhle bychom se u rodičů svého protějšku něchtěli nikdo ukázat, a natož Cristina, která mě sama překvapila, čeho je schopná:)...(a co mě trošku pobouřio, že si aspoň nevzala nějaký jednotný spodní prádýlko...to bych asi chtěla moc)
S Cristinou hned zmíním samozřejmě její další setkání s Prestnovou matkou, která se zdá být hodně vělká dáma a hlavně se jí Cristina jako sobec moc nezamlouvá (ale jak ji rychle prokoukla, co?:D). A kupodivu Cristina se opět překonávala...
Pohled, který mě hodně rozesmál byl na Addison, opravdu byla velmi přitažlivá v tom jejím "neformálním" oblečku :D. A na konci asi jedna z nejlepších scén dílu (jak už to bývá zvykem:) Addison, která léčila svoje rozpadlé manželství Markem...A Derekova poznámka neměla chybu :D.
Ještě bych se asi určitě měla věnovat trojúhelníku Meredit Derek Finn, ale popravdě nějak k nim nemám teď, co říct...Meredith si zvolila zvláštní způsob výběru...hlavně, když o tom oba ví...je to celkově zajímavá situace a sranda, jak jim to ani nevadí...
Na co jsem si ještě vzpomněla, je jak se Callie zachovala, když vzala na sebe aféru s kalhotkama. Myslím, že zas tak hrozná nebude;). Ale opět jsem se musela trošku zasmát (ne jí, ale situaci),
když ty kalhotky měly velikost nula nula nic a George při jeho žárlení nenapadlo, že by je asi neoblékla
(ale to by asi ztratilo ten vtip, že?:). A teď jsem si ještě vybavila tančící Callie....
A jen otázka...ten Alex se s tou pacientkou asi vážně vyspal, že?
Anketka necelých 10 hodin před vysíláním :)

17. června 2007 v 12:37 | San |  ANKETY
Mám tu takovou malou anketičku, pro ty, co blog dneska navštíví a pro ty, co jsou už nedočkaví jako já :).

Pro koho se Meredith rozhodne? To se možná dozvíme už v neděli....

15. června 2007 v 11:12 | San + TV program |  Televizní program
TV prima
17. 6. NEDĚLE 22,10 Chirurgové 2x03 "Jsem strom"
Zajímavý to název, že?
Koho byste si vybraly, Vy?;)
Ještě bych jsem dala jedny fotečky, ale pak bychom si o Meredith mohly myslet něco škaredýho, takže to nechám radši až na zkouknutí v neděli:)
STV1
21.5 ČTVRTEK 21,35 Klinika Grace 26x02 "Nemůžeme za to, koho milujeme"

Vyhlašme TOP herce z GA !

13. června 2007 v 13:57 | San |  ANKETY
V jedné z předchozích anket jsem vyhlásila anketu, aby jste hlasovali o Vaší nejoblíbenější postavě z GA, taková TOP postava (mimochodem stav je nerozhodný a velmi těsný)...nyní nadešel čas, aby jste hlasovali o TOP herce...tudíž nejde o charakter postavy, kterou ztvárňují, ale o samotné herce a herečky. A můžete to pojmout, jak chcete....zda podle toho, kdo se Vám líbí, kdo má podle Vás jako osobnost něco do sebe, nebo podle toho, kdo je Vám nejsympatičtější či kdo si myslíte, že dobře hraje a dává do své filmové role všechno.
Takže doufám, že jste si tohle neřekli u top postavy, kde šlo vyloženě o charakterové vlastnosti jednotlivých postav ;).
Jinak kdyby jste náhodou neznali jména herců, která jsem uvedla v anketě, stačí mrknout do galerie :)

Třetí série odstartovala B-)

11. června 2007 v 8:56 | San |  Ankety k dílům
Díl 3x01 Dnes přišel čas
Odvysílán v 22,10 na TV prima

Připomenutí:
Do nemocnice jsou přijati manželé s podezřením na nákazu morem. Než se zjistí, zda jde opravdu o mor, je nutno nařídit karanténu, ve které se ocitají i George a Derek. Izzie se nemůže vzpamatovat ze smrti Dennyho. A se svým smutkem leží na zemi v plesovch šatech. V koši na odpadky je nalezen odložený novorozenec - Addison se snaží najít jeho matku, což není jednoduchý úkol, protože bude nejspíš ještě nezletilá. Na všechny padá nostalgie a hodně se vzpomíná. Vzpomínky vyústí v překvapivá rozhodnutí...


Můj pohled:
Myslím, že to byl opravdu krááásný díl...jediná věc, co mi trošku kazila dojem byl překlad, protože bylo několik okamžiků, kdy jsem si říkala, co to řekli za blbost, nebo zaznělo takový zvláštní spojení a nedávalo mi to smysl (možná to byl jen můj dojem)...ale co už...přesto myslím, že třetí série začala velmi dobře B-)

Teda musím říct, že konec (promiňte, že začínám od konce, ale byl asi takovej nejemociálněší:) vyvrcholil až překvapivě...Nevěřila jsem vlastním uším, že Derek opravdu řekl Meredith miluji tě. Ježíš, to bylo....no nebudu se už nechávat unášet (včera večer to stačilo:D)

Další, co mě nejdřív málem rozesmálo, bylo, jak Cristina začala plakat...prostě k ní pláč vůbec nesedí,
ale zdá se mi, že holka měkne :). Nakonec jsem byla ráda, že to udělala...bylo to hezkýýý:)

Na co se máme určitě ještě těšit jsou "kalhotky". Addison dostala mstící náladu a nechce to nechat jen tak....Na jednu stranu s ní soucítím, ale na druhou stranu, myslím, že Dereka už zpátky vůbec chtít neměla....ona uklouzla první a musela vidět, jak mu to to není po chuti, že se vrátila...nevím, co čekala.
No každopádně i přesto, že je Addison super baba, tak s Derekem ji nefandím.

Po včerejším díle mě napadla jednoznačná otázka do ankety...
A to, koho je Vám nyní nejvíce líto, kdo je největší "chudák", kdo nejvíc trpí...myslím že adeptů je dost a dost...
Začnu vysvětlovat nejdříve Finna, protože včera byl opravdu k sežrání. Takhle kdyby se chovali všichni chlapi ve skutečnosti, co?! On Meredith ještě odpustí a málem se ji začne omlouvat...No na "boj" mezi ním a Derekem jsem zvědavá:)
Izzie jako adeptka je naprosto jasná...nejen, že Denny je po smrti, ale navíc jí hrozí i ztráta stážistiky.
Addison - tu jsem tady s mýho pohledu už trošku rozebrala, ale třeba Vy máte jiný názor a je Vám ji líto...
Callie - George ji ještě neřekl miluji tě a ona ho asi vážně miluje:)
Meredith - Meredith sem řadím z toho důvodu, že si myslím, že její výběr nebude jednoduchý a že já sama bych na jejím místě být nechtěla (a myslím, že si s ní osud opravdu dost zahrává....vždyt je úplně rozervaná ;)
No myslím, že to je asi všechno, ale když Vás napadne někdo jiný s rozumným vysvětlením, tak ho ještě klidně přidám:)

Téma, provázejí 1.díl třetí série:
Čassssssss - "všichni chceme jedno - víc času"

Jinak takové upozornění - prima opravdu dávala ukázky k jiným dílům, takže je musíme brát s nadhledem...

Módní policie:)

9. června 2007 v 17:35 | San + net |  ANKETY
Tak a je tu další anketka, abyste se něčím zabavili do zítřejšího večera B-).
Tentokrát je zaměřená na Ellen Pompeo a na její šatičky, které shodou okolností na sobě měla i zpěvačka Celine Dion. Nic méně šatičky jsou to víc než zajímavé a na Vás je teď, jak je na ni oceníte:) (i když ji to už nepomůže:D).
Mimochodem jsem si všimla, že Ellen má nějaké kratší vlasy, které u ní vidím snad úplně poprvé...

Třetí série začíná!!!

8. června 2007 v 13:53 | San + TV program |  Televizní program
TV prima
10.6. NEDĚLE 22,10 Chirurgové 1x03 "Dnes přišel čas"

Škoda, že Prima nedává díl, který shrnuje vše, co se zatím v GA stalo...viděla jsem ho na ORF1 a myslím, že by to bylo pěkně připomenutí :(
Pár foteček:)
To byla série modrých očí v GA:)
STV1
14.6. ČTVRTEK 21,35 Klinika Grace 25x02 "17 vteřin"

Jaká je Vaše nejoblíbenější postava v seriálu? II.

7. června 2007 v 8:49 | San |  ANKETY
Ten, kdo tenhle blog zkuknul od A do Z:) tak tuhle otázku už na něm jednou mohl najít..a proto ta II. za otazníkem (to jen tak pro vysvětlenou, že netrpím sklerózou..:).
Takhle stejná otázka je tu záměrně...skončila druhá série Grey´s Anatomy (aspoň pro diváky TV prima), do seriálu nastoupilo pár nových herců, ať už nakrátko nebo napořád
a Vaše sympatie k nim se mohly změnit nebo se vytratit a nebo ještě více prohloubit...
Proto je tu tato anketa, která Vaše sympatie znovu zhodnotí a vybere nejoblíbenější postavu v GA.
Jen tak pro zajímavost pod tímto odkazem můžete najít průběžné výsledky na tu samou otázku od 14.2.2007. Jaká je Vaše nejoblíbenější postava? I.
(Upozorňuju, ptám se na postavy ne na herce...ty budou mít svoji anketku:)
A hlasování je tentokrát skryté, tak se nelekněte...:) To jen, aby jste pak mohli být třeba překvapení ;)

New rubrika ANKETY

6. června 2007 v 18:08 | San |  ANKETY
Dnes jsem dospěla k významnému rozhodnutí!:) a to, že uvedu novou rubriku ANKETY.
Podle obdivuhodné návštěvnosti (moc Vám všem děkuju, že sem chodíte:) mám dojem, že bude mít smysl a že si určitě rádi zahlasujete....anket není nikdy dost:)
Pro zatím byly ankety jen spaté s odvysílaným dílem a pak pár nějakých ze začátku, ale protože vidím, jak v komentářích jmenujete své oblíbené postavy nebo páry a bojujete za ně, tak jsem si řekla, že na ankety přišel čas:)
Takže začínám první poněkud trapnější anketou:)

Zkukněte pár nových foteček

5. června 2007 v 14:52 | San |  Tipy
Tak jsem zas po delší době doplnila galerii foteček a nemůžu si nechat pro sebe pár poznatků, které mi utkvěly v hlavě.
Mrkněte hlavně do mixu, kde najdete nové fotky Patricka a Erica...
Eric má nějaký nový uhlazený účes a u Patricka si všimněte toho prstenu na ruce:)
Dál si posviťte na manželku právě Erica..co si dobře pamatuju, není to náhodou jedna herečka, která hrála chvíli v Beverly Hills? Už tam jsem ji neměla ráda...a koukám, že on si ji vzal za ženu ;). No a poslední, co mě zaujalo je, jak manželka Patricka Jillian má po nedávném porodu dvojčat super postavu...jak ony to dělají?!:)))
Jinak fotečky, kde se Izzie změnila na brunetu poskytnu taky brzo:)

Tajný pokec otevřen!

5. června 2007 v 9:52 | San |  Tajný POKEC o dílech B-)
Tak je to tady:) byla slavnostně přestřižena otevírací páska a Vy si tady teď můžete povídat o sto šest...a moc děkuju, že jste ctili to, že jste nic neprozrazovali dopředu. Sem tam Vás přijdu zkontrolovat B-), protože nějaký díly dopředu jsem na ORF viděla, tak něco málo taky vím:).
Ale na druhou stranu mě to teď asi trochu mrzí, protože už vím, co se bude dít...ale stejně..nedočkavost je mocná čarodějka :)))

Kolik kapesníků bylo pobrečeno? :)

4. června 2007 v 9:03 | San |  Ankety k dílům
Díl 27x02 Ztrácím svou víru
Odvysílán 3.6. v neděli v 22,10 na Primě

Myslím, že k tomuto dílu není potřeba psát žádné připomenutí a že si to lehce shrneme sami:)
Sám nadpis se vztahuje k anketě, kde se předem omlouvám, ale tentokrát je tvořena spíš pro ženské pohlaví (i když neříkám, že chlapi nemohli plakat:)....

Moje dojmy:
Myslím, že tohle byl opravdu velice podařený díl, který hrál na city snad každou vteřinu. Nejenom asi nejzásadnějším okamžikem a to smrtí Dennyho, ale i smrtí Meredithina a Derekova psa, kterej už ve mně vyvolal okamžiky, že jsem brala do ruky kapesník...jen si nejsem jistá, čím jsem byla víc smutná, zda úmrtím psa nebo, jak Derek položil ruku na Meredithinu (no jo mám pro něj slabost:)...
Další okamžik s velkým O :)považuju scénu, která se stala zřejmě na vyšetřovně:) mezi Meredith a Derekem....a to mi musí dát za pravdu všichni ti, co tenhle pár vidí prostě spolu. I když, co jim to přinese do jejich životů se uvidí....
No a nemůžu zapomenout na kouzelnou poslední scénu, kdy Meredith stojí a neví...no a my taky nevíme:(
Každopádně na jejim místě bych si taky přála být...(teda jen pro ten okamžik, ten pocit, že o mě stojí zrovna tihle dva:), ale vybírat bych si taky nechtěla).
Takže tu jsem shrnula mé pocity a dojmy a koukám, že toho asi nebylo ani tak moc...ale asi nemá cenu rozvádět zajímavé chování Callie, či jak mě překvapil Alex na konci:)

Troška rozptýlení ....;)

3. června 2007 v 16:18 | San |  Tipy
Napadlo mě, že bych Vás mohla před dnešním dílem na Primě zabavit trošku jiným tématem...
Jelikož nepracuju jenom na blogu Grey´s Anatomy (kterej mě až neuvěřitelně chytl:), ale vytvářím ještě jednu trošku větší stránku, tak jsem si řekla, že si udělám menší reklamu ;) a pozvu Vás na ni...
Samozřejmě nikoho nenutím kliknout na ten odkaz a doufám, že nikoho nenaštvu, že si tady hrabu na vlastním písečku, ale byla bych moc ráda, kdyby jste tu stránku ohodnotili, protože tím odvětvím se hodlám zabývat celý život...A o čem vlastně je?!
Je o zdraví..zdravé výživě a hlavně o mém pohledu na ni. Takže,kdo má zájem se něco dozvědět,
něco počíst, tak Vás ráda "uvidím" i na ni:)