Katherine Heigl alias Izzie Stevens

15. března 2007 v 14:09 | San + net:) + Echo 3 |  Postavy a herci
POSTAVA: Izzie Stevens
HEREČKA: Katherine Heigl

Životopis:
Katherine Marie Heigl se narodila 24. listopadu 1978 v hlavním městě USA, Washingtonu D.C.. Původ jejího příjmení májí na svědomí její předci, kteří byl z Evropy (tatínek Němec, maminka Irka).Katherinini rodiče se hlásili k Mormonům (Církev Ježíše Krista Svatých Posledních Dnů) a tak byla, Kate byla tedy vychovávána velmi striktně. Kate se narodila jako nejmladší ze čtyř sourozenců - sestra Meg, bratři John a Jason. Když bylo Kate 8 let, 15-letý Jason podlehl zraněním po vážné dopravní nehodě. Navzdory tomu, že Heiglovi byli silně věřící, pozůstalá rodina neměla nic proti odebrání orgánů od Jasona pro transplantaci, jak si to sám přál. Kate je od té doby silnou zastánkyní dárcovské transplantace orgánů.

Kate se jako malá hodně stěhovala - bydlela ve Virginii, Denveru, Connecticutu i New Yorku. Když jí bylo devět, se svojí tetou nafotila serií snímků na imaginární šampón, které tetička rozeslala do několika reklamních agentur. Na Kate se obrátilo štěstí a stala se tváří známé modelingové značky Wilhelmina. Zenitem její dětské modelingové kariéry byla reklama pro v zámoří populární cereálie Cheerios. I díky ní Kate nakoukla do filmového průmyslu. Jejím prvním snímkem That Night. V roce 1993 přišla nabídka k natočení dramatu King of the Hill slavného Steva Sodenbergha a o rok později si Kate vyzkoušela také hlavní roli a to ve filmu My Father the Hero, kde se objevila po boku Gerarda Depardieua. Sočasně stihla studovat na New Canaan High School a ve volném čase se věnovat modelingu. Dalšímy úspěchy byl film Under Siege 2: Dark Territory, kde měla Heigl možnost zahrát si se Stevenem Seagalem, natočený v roce 1995 a Disneyovský projekt Wish Upon a Star o rok později. V roce 1997 se Heiglovi rozvedli. Z větších projektů Kate stihla ještě The Tempest s Peterem Fondou, natočený v roce 1998, a o rok později přišel velký boom se seriálem Roswell. V tomto sci-fi hitu ztvárnila Heigl jednu z vedlejších rolí, i tak ji ale širší veřejnost zaznamenala i jako znamenitou herečku. V tentýž čas se dostala do žebříčku 100 nejpřitažlivějších žen, vyhlášeným pánským časopisem FHM.

Kate se postupem času vypracovávala na čím dál větší hvězdu, zahrála si v oceněných filmech Valentine, 100 Girls nebo Love Comes Softly. V roce 2005 přišla nabídka role Izzie Stevensové v seriálu Grey´s Anatomy, kterou ale Kate původně málem nepřijala, protože se domnívala, že Izzie musí být bruneta. Tvůrci ji ale nakonec presvědčili o opaku a Kate si připsala další roli v seriálovém hitu.

Co se týče významnějších vztahů, první "veřejný" přítel byl představitel Maxe Evanse ze seriálu Roswell, herec Jason Behr. Jejich vztah ale neměl dlouhého trvaní a Kate oficiálně utla hladání svého vyvoleného v létě roku 2006, kdy oznámila zásnuby se zpěvákem Joshem Kelleyem. Svatba se má konat v prosinci 2007.Herecká filmografie:
2007

Zbouchnutá
2006
Caffeine
2005
"Chirurgové" (TV seriál)
2004
Romy and Michele: In the Beginning (TV film)
Slib věčné lásky (TV film)
2003
Critical Assembly (TV film)
Descendant
Láska přichází zvolna (TV film)
Nesmrtelné zlo (TV film)
Vegas Dick (TV film)
Vítr v srdci (TV film)
2001
Valentine
2000
100 sladkých holek
1999
"Roswell" (TV seriál)
1998
Bug Buster
Nevěsta Chuckyho / Chuckyho nevěsta
Tempest, The (TV film)
1997
Prince Valiant
Stand-ins
1996
Wish Upon a Star
1995
Přepadení 2: Temné území
1994
Můj táta hrdina
1993
King of the Hill
1992
That Night


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 San San | 15. března 2007 v 14:13 | Reagovat

Já osobně si ji viděla jen ještě v hororu Valentine, kde byla jako první zavražděná a byla tam hodně jiná...byla tam mladší a hlavně tam měla tmavé vlasy, což byla velká změna. Ale pracovala či studovala tam taky v nemocnici:), ale na pitevně:)))

2 Lusesita Lusesita | Web | 29. srpna 2007 v 12:13 | Reagovat

A já ji viděla ještě v Roswellu

3 PawLínka PawLínka | 23. května 2008 v 16:36 | Reagovat

a tedka ma novej film 27 šatů a je to fakt skvělý myslim za na to pudu jeste jednou:)))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama