Ellen Pompeo alias Meredith Grey

15. března 2007 v 13:59 | San + net:) + životopis od Echa 3 |  Postavy a herci
POSTAVA: Meredith Grey
HEREČKA: Ellen Pompeo
Velmi pěkně Ellen vystihl "matty" na čsfd, který o ní napsal: Jsou hvězdy, jejichž svit je oslepující, jimi ztvárněné role nezapomenutelné a jejich sláva nehasnoucí. A pak jsou hvězdy mnohem menší svítivosti, hvězdy jednoho filmu či seriálu, která vás však mnohdy dokážou zaujmout více než ti, kolem nichž je děláno tolik rozruchu. K jedním z nich patří herečka s úsměvem, který je těžké nemilovat. Herečka, kterou jsem si oblíbil během několika minut nejen já, ale také tisíce diváků na celém světě - Ellen Pompeová.

Životopis:
Ellen Pompeo se narodila 10. listopadu 1969 (ano, už jí bude 38 let!) v Everettu ve státu Massachusetts. Netradiční příjmení má po dědečkovi, který byl z města Gesualdo v Itálii. Ellenina matka zemřela, když byly Elleně 4 roky. Herecká kariéra Pompeo odstartovala poměrně pozdě. Pracovala jako barmanka, když jí agent operující s reklamami nabídl práci jako herečka pro reklamy. Ellen přijala a v roce 1996 tak v podstatě začala hereckou kariéru - objevila se například v upoutávkách pro Citibank, L´Oreal. V roce 2001 se rozhodla uchytit se ve filmovém průmyslu a přestěhovala se do Los Angeles. První štací byl film Půlnoční míle v roce 2002, který byl v Americe velmi úspěšný. Ellen od té doby přála štěstěna - zahrála si ve snímcích Daredevil, Věčný svit neposkvrněné mysli, Chyť mě, když to dokážeš a v seriálech Zákon a pořádek a Přátelé.

Ellen se dostala do povědomí diváků, velká celebrita z ní však nebyla, a to navzdory tomu, že si zahrála s Benem Affleckem, Jimem Carreyem, Tomem Hanksem, Leo DiCapriem nebo Jennifer Anistonovou. Velký rozruch kolem ní až nastal se seriálem Grey´s Anatomy, kde ztvárnila ústřední postavu, Meredith Greyovou. Za svůj herecký výkon si vysloužila nejen mnohé nominace na prestižní herecké ceny, ale i astronomický plat - v roce 2007 podepsala kontrakt na v přepočtu 5 milonů korun za každý díl GA.

Ellen je aktuálně zasnoubena s hudebním producentem Christophem Iverym, datum svatby je zatím neznámé.

Herecká filmografie:
2005

"Chirurgové" (TV seriál)
Life of the Party
2004
Nobody's Perfect
Umění loupit
2003
Daredevil
Mládí v trapu
Undermind
2002
Chyť mě, když to dokážeš
Půlnoční míle
2000
Eventual Wife
In the Weeds
1999
Brzy to přijde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ashly ashly | 27. března 2008 v 16:04 | Reagovat

jsi super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama